Tekyıldız Okulları – Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Anadolu Lisemizde eğitim; öğrencilerin önceki eğitim yaşantılarında oluşturduğu gelişim ve öğrenme temelini bilimsel yöntem ve deneysel öğretim metotlarıyla derinleştirdikleri bir süreç olarak devam eder.

Eğitim programımız, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği ders programları dışında STEM & Kodlama, İleri İngilizce, II. Yabancı Dil, öğrencilerin farklı ve ileri seviyedeki beklentilerini içeren uygulamalı Matematik – Fen Bilimleri dersleri ve kulüp çalışmalarını içeren öğrenme süreçlerden oluşmaktadır.

Bu süreçte bireyin;

  • Eleştirel düşünme,
  • Bilimsel ve matematiksel düşünme
  • Yaratıcı ve yansıtıcı düşünme

gibi becerilerini geliştirmesi ve derinleştirmesi amaçlanmaktadır.

Okul saatlerinde devam eden derslerin yanı sıra 11. ve 12. Sınıf düzeylerinde uygulanan ‘Üniversiteye Geçiş Sınavlarına Hazırlık Programı’ ile deneyimli uzman ekip tarafından eğitim öğretim yılı boyunca hafta içi ve hafta sonu devam eden ders dışı saatlerde öğrencilerin sınav hazırlık süreçleri desteklenir.

Rehberlik birimimiz tarafından öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecini sağlıklı bir şekilde geçirmesini sağlayan meslek seçimi ve kariyer planlamalarını yapılandırmalarında destekleyici ve tamamlayıcı çalışmalar yıl boyunca devam etmektedir.

Öğrenme süreçlerinde kullanılan ders materyalleri, program geliştirme ve ölçme değerlendirme uzmanlarının rehberliğinde alan uzmanı öğretmenler tarafından hazırlanmıştır.

Eğitim Ücreti

Eğitim ücreti : 22.000 TL

Yemek – Kıyafet – Kitap Ücreti: 6.500 TL

NOT: EĞİTİM ÜCRETİNDEN %25 ERKEN KAYIT İNDİRİMİ UYGULANMAKTADIR